ERASMUS + – UČITELÉ S DOBOU ANEB JAK ZAMĚSTNAT UČITELE O PRÁZDNINÁCH

Radomír ŠínAktuality

Tentokrát v rámci našeho putování s učiteli zamíříme zpět na Maltu do lokality Saint Paul’s Bay, kam zamířila učitelka odborných předmětů Petra Pavlásková. Cílem její návštěvy bylo absolvování kurzu obchodní angličtiny na místní škole GV Malta hrazeného v rámci projektu Učitelé s dobou pod záštitou ERASMUS+.
Město St. Paul´s Bay se nachází v severním distriktu státu Malta, zhruba šestnáct kilometrů severozápadně od hlavního města Vallety. Město má bohatou historii. Nejstarší archeologické nálezy potvrzují osídlení lidmi v této oblasti až do období 4000 př. n. l. Byly zde nalezeny také Punské hroby a další pozůstatky z doby bronzové. Během římského období se město St. Paul´s Bay stalo důležitým přístavem. Podle páté knihy Nového zákona ztroskotala loď vezoucí apoštola Pavla do Říma na ostrově, který řada historiků určila jako Maltu. Tradičně jsou Ostrov Svatého Pavla a Záliv Sv. Pavla (St. Paul´s Bay) označovány jako místo, kde ke ztroskotání došlo.
Kurzy obchodní angličtiny mají na Maltě vysokou úroveň i vzhledem ke skutečnosti, že angličtina je druhým úředním jazykem. A tedy i jazykem veškerého obchodu a dění na Maltě. Malta se momentálně potýká s celou řadou omezení a ekonomických restrikcí způsobených pandemií covid 19. Z důvodu propadu turistického ruchu o 80 % v minulém roce, vláda vyhlásila v roce 2021 ekonomický balíček obnovy nejdůležitějších ekonomických odvětví postižených pandemií. Mimo jiné chtěla podpořit turistický ruch a dala všem turistům starším 16 let, kteří navštíví zemi po dobu více jak 15 dní, poukaz v hodnotě 300 EUR, kterým je možné zaplatit útratu v restauraci či k úhradě výletů při objevování této krásné země.