Finance, počítače a jazyky. Se znalostí těchto věcí získáš v životě podstatný náskok. Tak neváhej a pojď k nám, protože nikdo neovládá tyto věci lépe než my. Máme dlouholetou tradici, víme, co učit a co je zbytečné. Naši úspěšní absolventi napříč světem to jen potvrzují.

Naučíme tě, jak to chodí v bankách, finančním poradenství či cestovním ruchu. Díky našim znalostem a tvým schopnostem jednoduše přineseš do tradičního finančního odvětví svěží vítr. Studovat u nás nebude nikdy nuda. Nevěříš? Tak se podívej na další důvody, proč jsme pro tebe skvělou volbou.

Máme téměř
0
let zkušeností
Studenti zvládnou až
0
úhozů za minutu
Máme
0%
úspěšnost u maturit
Ročně minimálně
0
odborníků z praxe ve výuce

Podívej se, co se u nás děje


6 důvodů, proč právě OA Prostějov


Soutěžíme a vyhráváme Pravidelně se účastníme soutěží. Nejedná se jen o oborové, sportovní či matematické soutěže, ale třeba taky piškvorky a Sudoku. Spoustu soutěží na naší škole také pořádáme.

Rádi objevujeme Často a rádi cestujeme po Česku i Evropě – vyrážíme na vodní kurzy, lyžáky ale také do Bruselu, Lucemburku, vánoční Vídeň a vlastně kamkoliv, kde se něco děje.

Praxe už na škole V dnešní době je shánění práce bez zkušeností velmi náročné. Chceme proto, aby si naši žáci odnesli pracovní zkušenosti už ze školy. Spolupracujeme například s firmami jako je Skanska, Feico či Makovec.

Nežijeme jenom učením Majáles, maturitní ples, besedy, workshopy, vánoční akce a turnaje. A to je jen malá ukázka událostí, které se dějí ve školním čase i mimo něj.

Můžeš mít státní zkoušku Mnoho studentů každý rok u nás složí státní zkoušku z psaní všemi deseti na počítači. Praktická věc do života i životopisu.

Pohyb nás baví Rádi sportujeme – ať už v tělocvičně, na horách, hřišti či ve vodě. Pravidelně se například utkávají učitelé se studenty ve volejbale.

Naši absolventi dobývají svět


„Znalosti ze střední školy využívám dnes a denně.  Ocenit mohu například psaní všemi deseti, které mi dává obrovský náskok před mými kolegy. Na OA ráda vzpomínám, dala mi základy, díky nímž je pro mě rozhodování v chodu a ekonomice firmy v mnohém jednodušší.“

Barbora Rejsová (absolventka 2010)
Ekonomka, fakturanta ve firmě Klíčmont s.r.o.

„Ekonomka v Prostějově je dodnes mojí srdeční záležitost. V současné praxi nejvíce oceňuji získané znalosti z bankovnictví a také psaní na stroji. V této disciplíně jsem se účastnila i celostátní soutěže. V dnešní době, kdy rychlost je jednou z hlavních konkurenčních výhod, tuto dovednost velmi oceňuji.“

Pavlína Ondrušková (absolventka 1999)
Vedoucí týmu firemních poradců olomoucké pobočky ČSOB

„Když se podívám zpět na dny strávené na obchodní akademii a zamyslím se nad tím, co mi dala, musím říct,  že už tenkrát se začala ukazovat důležitost teorie i praxe pro pozdější život. Ne na vše existuje příručka, a i když ta příručka existuje, tak to neznamená, že se podle ní budeme řídit – přesto ji musíme znát. Zjistil jsem, že historie se opakuje a lidstvo se z ní nepoučí a bude opakovat stejné chyby, ale my se ji stejně budeme snažit zapamatovat.“

Ing. Jaroslav Hanák (absolvent 2006)
General manager výrobního závodu v Togiaku, Copper River Seafoods, Inc., Aljaška

„Na obchodní akademii vzpomínám dnes a denně. V současnosti studuji na zahraniční škole v Belgii a světe div se, i tady využiji to, co umím z OA. Nejvíc mi pomáhá psaní všemi deseti. Z mé zkušenosti mohu říct, že málokdo má tuhle dovednost. Oceňuji z OA i výuku angličtiny, dost rozvinula moje znalosti a pomohla mi dostat se tam, kde jsem teď. Nemůžu opomenout účetnictví a daně. Co je však nejdůležitější – našla jsem tam nejlepší přátele.“

Bc. Monika Vyhlídalová (absolventka 2013)
Studentka Vysoké školy báňské -Technické univerzity Ostrava, obor Marketing a obchod

Ze školního Facebooku