4. B V PRAZE

Radomír ŠínAktuality

PRVNÍ DEN ČTVRŤÁKŮ V PRAZE SE VYDAŘIL SKVĚLE

Během prvního dne navštívili naši studenti Kavčí hory, kde si prohlédli natáčecí studia známých pořadů. Odpoledne zavítali na Vyšehrad a celý den završili krásným představením ve Vinohradském divadle.

 

DRUHÝ DEN EXKURZE ČTVRTÉHO ROČNÍKU V PRAZE

Program druhého dne tradiční exkurze do Prahy určené pro čtvrté ročníky byl náročný, ale velmi zajímavý. Naši studenti absolvovali dopoledne prohlídku České národní banky, kde si mimo jiné prohlédli minci z ryzího zlata k výročí 100 let československé koruny, která váží 130 kg. Poté se přemístili k památníku na Vítkově, kde je čekala lektorovaná expozice s názvem Od pražského jara po sametovou revoluci. Celý den zakončili prohlídkou centra města s průvodkyní.

 

TŘETÍ DEN V PRAZE: MUZEUM A NEVIDITELNÁ VÝSTAVA

Poslední den exkurze směřovaly kroky našich studentů do nově zrekonstruované budovy Národního muzea. Odpoledne ještě stihli navštívit Neviditelnou výstavu, která pro některé znamenala vykročení z obvyklé komfortní zóny, protože se dostali do světa nevidomých a celou hodinu se pohybovali v prostoru v úplné tmě. Pak už následoval odjezd domů.