Talentová soutěž ZAV

OA ProstějovAktuality

Talentová soutěž žáků základních škol v psaní na klávesnici. Tak zní název tradiční akce naší školy, jejíž letošní pokračování přinesl první listopadový den.
Cílem je ukázat soutěžícím, jak psát na klávesnici PC všemi deseti a seznámit je s tzv. „desetiprstovou hmatovou metodou“. Soutěž probíhá vždy ve dvou kategoriích, tedy jednotlivců a družstev.
„Písařského klání“ se letos zúčastnil rekordní počet 56 žáků z 10 základních škol. V soutěži 14 týmů zvítězilo družstvo ZŠ a MŠ Olšany u Prostějova A. Obhajoba loňského prvenství se sice nepovedla ZŠ Určice, ale svým velmi stabilním výkonem se jen „posunula“ na druhou příčku. Jako třetí v pořadí skončil tým ze základní školy, která je naším pravidelným účastníkem, a to ZŠ Kollárova.
Mezi jednotlivci byl nejúspěšnější ze všech Jan Kubíček (ZŠ a MŠ Olšany A), pomyslné stříbro patří Marcele Kovaříkové (také ZŠ a MŠ Olšany), o konečné třetí místo se stejným počtem napsaných cvičení podělili dva jmenovci David Hendrych ze ZŠ Kollárova a David Jeneš ze ZŠ Plumlov A.
Zpestřením programu bylo vystoupení našich studentů třetího ročníku Jakuba Čecha a Davida Zatloukala.
Soutěžící si také mohli zpříjemnit čekání na vyhlášení výsledků prohlídkou školy a návštěvou naší „Galerie školy“. Už teď se těšíme na další ročník naší „Talentovky“.