Studenti ze 4. B podnikli třídenní exkurzi do Prahy

OA ProstějovAktuality

Studenti Obchodní akademie střední škola Prostějov na exkurzi v Praze České televizi

Prozkoumat více či méně známá turisticky přítažlivá místa hlavního města České republiky. Takový byl cíl třídenního poznávacího zájezdu do Prahy, který od 20. do 22. září podnikla 4. B.
Začátek obstarala prohlídka stálé expozice českého kubismu v Domě U Černé Matky Boží. Pak se všichni trošku zapotili, protože po návštěvě muzea v Prašné bráně si vyšlápli až na její věž, aby se nechali unášet krásami Prahy z výšky.
Odpoledne výprava absolvovala exkurzi do České národní banky, kde se dozvěděla spoustu zajímavostí o historii mincí a bankovek a o funkcích, které tato instituce plní. A pak opustila současnost a vrátila se v čase. V rámci prohlídky Muzea studené války v podzemních prostorách hotelu Jalta se všichni vrátili do doby socialismu.
Pak přišlo na řadu ledové království zvané Ice Pub. Ocitnout se na chvíli v „době ledové“, to byl pro všechny super pocit. Pozdní večer patřil kouzelnému pohledu na večerní Prahu z Žižkovské věže.
Následující den byla na programu prohlídka pamětihodností Prahy s objednanou průvodkyní. Studenti viděli všechny skvosty našeho hlavního města. Odpoledne si prohlédli prostory divadla Rokoko a večer pokračoval ve znamení kultury. Návštěva rockové opery Faust byla pro všechny překvapujícím zážitkem. A poslední den exkurze? Nesl se ve znamení prohlídky České televize na Kavčích horách, ta se samozřejmě všem líbila. Kromě prostor televize bylo možné nakouknout pod pokličku natáčení dvou pořadů pro děti.
Na závěr pražského pobytu ještě všichni společně zavítali na Vyšehrad. Podzimní Praha jednoduše stála za to.