Maturanti ze 4. A vyrazili poznávat krásy Prahy

OA ProstějovAktuality, Uncategorized

Výlet do Prahy Obchodní akademie střední škola Prostějov

Poznávací exkurze hlavního města, a to hned třídenní. Tak zněl výletní program studentů ze 4. A pro 4.-6. října.
Návštěva začala procházkou od Václavského náměstí na Staroměstské až k Staronové synagoze. Komentovaná prohlídka Staroměstské radnice, reprezentačních prostor, sklepení a orloje přítomné dostala i do neznámých míst.
Večer viděli v Činoherním klubu klasickou jednoaktovku G. B. Shawa Paní Warrenová s Ivanou Chýlkovou v hlavní roli. Prošli nočním městem přes Karlův most až na Malou Stranu, přitom každý ze studentů si v rámci oboru cestovního ruchu připravil výklad o navštívených pamětihodnostech.
Druhý den patřilo dopoledne Pražskému hradu a okolí, odpoledne České národní bance. Expozice Lidé a peníze, film o funkcích centrální banky a zajímavý výklad stály za to. Následná pro změnu hodně netradiční výstava moderního umění v Rudolfinu „Nervous trees“ asi položila víc otázek než dala odpovědí. Večer výprava zamířila do prostor bývalých jatek Holešovické tržnice na představení La Putyky s názvem Plovárna. V kulisách Vančurova Rozmarného léta rozehráli dva muži a jedna žena strhující představení nového cirkusu, tedy spojení akrobacie, žonglování, pohybových skečů a mimických výstupů podkreslené emotivní hudbou.
Pátek se odehrál ve znamení návštěvy Poslanecké sněmovny doplněné o výklad Parlamentarismus v českých zemích a pozdějšího návratu domů.