AktualityVyhlašujeme druhé kolo přijímacího řízení!
Kritéria přijímacích zkoušek na školní rok 2017/2018

Schůzka pro rodiče budoucích prvních ročníků proběhne
 15. 6. 2017 v 16:00 hodin v budově školy.

VÝSLEDKY EKONOMICKÉ SOUTĚŽE PRO UCHAZEČE O STUDIUM 
pro školní rok 2017/2018
___________________________________________________________________

NABÍZÍME VÝUKU TĚCHTO JAZYKŮ:

anglický, německý, španělský, ruský a francouzský

PROCHÁZKA ŠKOLOU

ÚSPĚŠNOST U MATURITNÍ ZKOUŠKY

___________________________________________________________________

MAJÁLES 2017 NA OA PROSTĚJOV: UPÍŘI A SUPERHRDINOVÉ.

Dalo by se říct, že zástupci dobra i zla se pohybovaly v majálesovém davu pod zástavou OA Prostějov. Od supermana počínaje až po nejtemnějšího upíra konče šli studenti v pátek 5. května spolu v majálesovém průvodu.

Fotka uživatele OA Prostějov.

SPOLEČNĚ JSME SE ZAPOJILI DO LIGY PROTI RAKOVINĚ

Tradiční charitativní "Český den proti rakovině" nás na OA Prostějov samozřejmě jako každý rok nemohl minout. Ruku k dobročinným účelům vždy rádi přiložíme a středa 10. května nebyla výjimkou.
Pomoc spočívala nejen v příspěvku jednotlivců, ale do ulic se vydaly i vybrané dvojice studentů nabízející tradiční žlutou květinu.

Fotka uživatele OA Prostějov.

ŠANCE PRO STUDENTY: PŘEDNÁŠKA "DO NĚMECKA NA ZKUŠENOU"

Třetí ročníky OA Prostějov absolvovaly 11. května přednášku, která jim mohla nasadit pořádného brouka do hlavy. Jmenovala se "Do Německa na zkušenou" a slečna Bokšová, která ji vedla, v devadesátiminutové prezentaci všechny přítomné seznámila s možnostmi cestování, práce a studia v zahraničí, především v německy mluvících zemích.
Zdůraznila přitom, že němčina se stává stále častěji vyhledávanou schopností absolventů škol hlavně vzhledem k tomu, že Česká republika sousedí z velké části s německy mluvícími zeměmi a také proto, že zde působí velké množství německých firem. Přiblížila i výměny mládeže, workcampy, evropské dobrovolné služby, programy FSJ, studijních pobyty, stáže, brigády, aj.
V závěru dala žákům metodické rady k tomu, jak se lépe učit cizí jazyky a krátce je seznámila s různými jazykovými certifikáty.

Fotka uživatele OA Prostějov.

POSLEDNÍ ZVONĚNÍ: ČTVRŤÁCI PŘEDALI ŠTAFETU

Ještě před tím, než se třídy 4. A a 4. B oficiálně pustily do maturitních bitev, předaly pomyslnou studentskou vládu na OA Prostějov třeťákům. Naposledy pro ně zazvonilo a "klasická" středoškolská výuka tím pro ně definitivně skončila. Ať to vyjde u maturit a potom hurá do života...

Fotka uživatele OA Prostějov.

ZKOUŠKY DOSPĚLOSTI ODSTARTOVALA PRAKTICKÁ ČÁST

Dlouho bušily na dveře a už se dostaly dovnitř. Ano, maturity jsou tu! Čtvrté ročníky uzavřely ročníkovou klasifikaci a pustily se do boje o maturitní vysvědčení. Minulý týden probíhala praktická maturitní zkouška (viz naše fotky). Tento týden se nese (bez přítomnosti fotoaparátů) ve znamení státních maturit. Hodně štěstí všem...držíme pěsti

Fotka uživatele OA Prostějov.

Soutěž ve finanční gramotnosti

Žáci třetího ročníku se i letos zúčastnili celostátní soutěže „Finanční gramotnost“ jehož 8. ročník se letos koná. Ve školním kole zvítězil - Lukáš Dosedla, 2. místo obsadil Vojtěch Továrek a třetí byla Michaela Ontlová. Školní tým Obchodní akademie Prostějov, který tvořili tři nejlepší účastníci školního kola a náhradnice Kristýna Gáborová, obsadil v okresním kole soutěže 3. místo.

DOZVUKY PLESU 2017: DOKONALÝ OSKAROVÝ VEČER

Maturantský stav našich čtvrťáků se chýlí k závěru, zkoušky dospělosti buší na jejich dveře.
Přitom není to tak dávno, co do něj teprve vstoupili. Stalo se tak na konci ledna na slavnostním galavečeru ve výjimečné atmosféře s podtitulem "Oscar 2017"
Nabízíme Vám sestřih toho nejlepšího ...
https://www.youtube.com/watch?v=CIDCPkJAuN4

OA PROSTĚJOV OPĚT POMOHLA DOBRÉ VĚCI

Už tradicí na naší škole je charitativní činnost. Její součástí je mimo jiné spolupráce s organizací Život dětem, o.p.s, Opět jsme se tak zapojili do Srdíčkového dne. „Všem studentům a zaměstnancům školy bych chtěla co nejupřímněji poděkovat za pomoc při veřejné sbírce Srdíčkové dny, kterou už tradičně realizujeme pro rodiny s vážně nemocnými dětmi. Věřte, že si Vaší podpory nesmírně vážíme a jsme Vám vděčni za tolik potřebnou pomoc. Bez Vás bychom my dál pomáhat nemohli,“ podotkla ředitelka zmíněné organizace Život dětem, o.p.s. MgA. Maria Křepelková. Naší škole je ctí, že může pomáhat.

MATURANTY PŘEDNÁŠKA POUČILA O PRÁVU SPOTŘEBITELŮ

Nezvyklou, ale o to prospěšnější přednášku mají za sebou studenti čtvrtých ročníků. Zástupce veřejně známé společnosti dTest a zároveň vysokoškolský student práv je poučil o spotřebitelském právu.

KRAJSKË KOLO SOUTĚŽE V ANGLICKÉM JAZYCE PRO STŘEDNÍ ŠKOLY

6. dubna 2017 proběhlo na SOŠ Šumperk krajské kolo soutěže v anglickém jazyce, která je určena pouze pro střední odborné školy. Soutěž se skládala z písemné a ústní části. V písemné části soutěžící prošli poslechovým a lexikálním subtestem. Ústní část byla rozdělena na monolog k náhodně vybranému tématu a na jazykové situace ve dvojicích. Soutěžilo se ve dvou kategoriích, v každé celkem 26 žáků. 

Za starší žáky naši školu reprezentovala Karolína Josefčuková (3.A), která přes problémy v poslechové části skončila na 11. místě. 
Mladší žákyně Anna Netušilová (1.A) se zase nepřenesla přes lexikální část, která jí srazila na 8. místo. I když naše žákyně nestály na stupních vítězů, se svými výkony se v těžké konkurenci neztratily.
Oběma soutěžícím gratulujeme.

| Další strana...
Tyto stránky využívají soubory cookie.