Aktuality


Otevíráme dálkové čtyřleté studium!

Ekomonická soutěž pro uchazeče - výsledky!

Nabídka DVPP

Pro učitele základních škol jsme připravili
nabídku DVPP z oblasti finanční gramotnosti

Nepřehlédněte soutěž o nejlépe hodnocený produkt OP VK!

ZLATÝ MERKUR OBHÁJILA 3. A.

Školní rok 2015/2016 je v poločase. A s pololetním vysvědčením jako vždy nechybělo také ocenění ZLATÝ MERKUR. Získala ji 3. A, která si tak pochutnala na dortu už popáté za sebou...

POLOLETNÍ VOLEJBAL VYHRÁLI MATURANTI

Čerstvě po jejich vstupu mezi řady maturantů díky slavnostnímu plesu OA Prostějov se studenti 4. B radovali z vítězství v tradičním pololetním turnaji pod vysokou sítí. Ve "čtvrťáckém" semifinále porazili soky ze 4. A, výběr učitelů následně přehrál vítěze vánočního volejbalu 3. A.
Třísetové finále pak vyznělo právě ve prospěch 4. B.

Máme certifikovaného „účtaře“!

Ve dnech 26. a 27. ledna 2016 Petr Menšík (4.A) a Jarek Šustr (4.B) změřili své síly se svými vrstevníky v celorepublikové účetní soutěži MD DAL , která se konala na SVŠE ve Znojmě. Oba chlapci bojovali s nelehkými otázkami z odborného předmětu jako lvi. Byla opravdu velká konkurence. Soutěže se zúčastnilo 60 škol z celé ČR a  z nich cca 120 studentů. Přestože se kluci v top 10 nejlepších neumístili, Jarek Šustr získal certifikát za výborné výsledky v certifikované části soutěže. Petru Menšíkovi děkujeme za slušnou reprezentaci školy a přejeme oběma mnoho úspěchů do dalších soutěžních klání a  především u maturity.


PLES ŠKOLY MĚL SKVĚLOU ATMOSFÉRU

Páteční večer 22. ledna 2016 byl fantastický. Pozor, ale nejen kvůli tomu, že jako vždy začínal víkend. Tentokrát šlo o mnohem víc. Patřil totiž společenskému plesu OA Prostějov, jehož hlavním bodem programu bylo uvedení našich čtvrťáků do stavu maturantského. A k tomu každoročně patří i parádní show!
Letošní galavečer nebyl výjimkou.
Chyběli jste?
Je čeho litovat...ale i tak pro Vás máme malou ochutnávku na našem školním FB!

MEZINÁRODNÍ VELETRH CESTOVNÍHO RUCHU

Studenti 3. B navštívili mezinárodní veletrh cestovního ruchu na BVV. Jednalo se o největší prezentaci průmyslu cestovního ruchu s akcentem na regiony ve střední Evropě. Veletrh REGIONTOUR je nosným projektem na podporu domácího cestovního ruchu a incomingu v České republice. Účastnili se jej klíčové subjekty a osoby s rozhodovacími pravomocemi v cestovním ruchu ČR a jednotlivých regionů. Veletrh GO se zaměřoval na výjezdovou turistiku. Vedle tuzemských cestovních kanceláří a agentur se jej účastnili poskytovatelé služeb cestovního ruchu v oblíbených zahraničních destinacích a zahraniční turistické centrály.

DIVADLO NAVŠTÍVILI STUDENTI NAŠÍ ŠKOLY A REVIZOR

Klasická hra N. V. Gogola Revizor v neklasickém podání. Tak zněla příjemná nabídka členů "Divadla různých forem Praha" na zpestření pondělního dopoledne a naše škola ji ráda využila.
Všichni studenti obchodní akademie tak v pondělí 18. ledna nežili jen vyučováním, ale také kulturou v Městském divadle Prostějov. A podle reakcí publika se dá říct, že osvěžující zpracování Revizora je zaujalo. Později tak dnešní den mohou využít třeba i při přípravě k maturitní zkoušce.

SOUTĚŽ O TABLET LENOVO MÁ SVÉHO VÍTĚZE!

Dnes 15. 1. měla OA Prostějov výjimečný den. Den otevřených dveří přilákal do naší krásné budovy desítky návštěvníků a my jim za jejich zájem srdečně děkujeme.
Vše ve 14.00 hodin vyvrcholilo netrpělivě očekávaným finále SOUTĚŽE O TABLET LENOVO.
Losování se ujala studentka Aneta Hrubá, nad dodržení všech pravidel soutěže dbali paní zástupkyně Mgr. Vlasta Novotná a členové pedagogického sboru Mgr. Pavel Ondráček a Mgr. David Mach. Vzácnou chvíli si nenechala ujít také hrstka jiných příchozích.
A KDO JE NOVÝM MAJITELEM LENOVO IDEATAB2 A7-10?
Šťastlivcem je LUCIE ŠILHÁNKOVÁ z Prostějova. Ta si tak třeba už v pondělí může přijít na sekretariát školy pro svoji zaslouženou výhru. Prosíme, průkaz totožnosti s sebou.
Děkujeme všem soutěžícím za účast a jsme rádi, že jsme Vás všechny u nás mohli dnes přivítat. Rádo se stalo...

ZA DVEŘMI JE SLAVNOSTNÍ PLES OA PROSTĚJOV!

Výjimečný společenský galavečer je tady!

Kulturní a společenské centrum (KaSC) bude v pátek 22. ledna 2015 od 19.00 hodin patřit REPREZENTAČNÍMU PLESU naší školy. Ten je zároveň i maturitním plesem čtvrtých ročníků.
Nechte se zlákat výjimečnou událostí...

Vstupenky můžete zakoupit už teď za 220 Kč:
Nikola Spurná (4. A)
Nikola Kreplová (4. B)

CASTING MISSOK PROBĚHNE UŽ ZA TÝDEN

Už příští pátek bude dnem, kdy se mnoha středoškolačkách může změnit nejen studentský život. Tuto šanci nabízí casting na Miss středních škol Olomouckého kraje, a to v BEA centru v Olomouci.

Kromě první fáze bitvy o titul MissOK 2016 současně proběhne i casting talentovaných studentů, ze kterých se Ti nejlepší budou podílet na kulturním programu celého finálového galavečera. \"Projekt je silně medializován a jde o velkou propagaci středních škol našeho kraje i šikovnosti studentů. Současně se studenti zejména technických oborů podílejí na realizaci projektu a i oni budou vděční za pozitivní propagaci své práce,\"zní vyjádření organizátorů.

Bližší informace naleznete např. zde: http://zpravodajstvi.olomouc.cz/…/Krasky-pozor-casting-do-M… 
a v příloze.

POSLEDNÍ KAPITOLA 2015: VÁNOČNÍ BESÍDKA

Jak jinak? I letopočet s pětkou na konci uzavřela na Obchodní akademie Prostějov populární vánoční besídka.
Tentokrát ve stylu "rádia frekvence OA", moderátorské úlohy se ujali Lukáš Pospíšil a Dominika Reková, své pěvecké a hudební umění předvedly desítky studentů.
Bylo se na co dívat...


| Další strana...

 

Archív starých aktualit:

Archiv zpráv za rok 2015

Archív zpráv červenec až prosinec 2014

Archiv zpráv leden až červen 2014

Archiv zpráv červenec až prosinec 2013

Archiv zpráv leden až červen 2013

Archiv zpráv září až prosinec 2012

Archiv zpráv leden až srpen 2012

Archiv zpráv srpen až prosinec 2011

Archiv zpráv leden až červenec 2011

Archiv zpráv srpen až prosinec 2010

Archiv zpráv leden až červenec 2010

Archiv zpráv září až prosinec 2009