Aktuality


V roce 2016/17 nabízíme výuku těchto jazyků: 

anglický, německý, španělský, ruský a francouzský

PROCHÁZKA ŠKOLOU

Výsledky přijímacího řízení 2016/2017


Z důvodu uvolnění několika míst bude v první polovině května vyhlášeno II. kolo přijímacího řízení pro školní rok 2016/2017.

 ___________________________________________________________________

Ekomonická soutěž pro uchazeče - výsledky!

Nabídka DVPP Pro učitele základních škol jsme připravili nabídku DVPP z oblasti finanční gramotnosti.

MŮŽEŠ ZÍSKAT NOTEBOOK!

Nepřehlédněte soutěž o nejlépe hodnocený produkt OP VK!

                                 

VZÁCNÝ HOST PŘEDNÁŠEL O TRESTNÍM PRÁVU

Maturita za dveřmi, přesto i v tomto období stále nabízíme studentům čtvrtého ročníku velmi zajímavé přednášky. Při té dnešní se mluvilo o trestním právu. Vedl ji vzácný host na toto téma z nejpovolanějších Mgr. Martin Skokánek, vyhlášený nejlepším policistou Oddělení hospodářské kriminality SKPV za rok 2013.

PROJEKT "CVIČNÝCH FIREM": ÚSPĚCH PRO 12 STUDENTŮ

Junior Achievement, JA Firma nebo jednoduše "cvičné firmy". To je jeden z velkých praktických bonusů, které pravidelně nabízí naše Obchodní akademie Prostějov. Studentské kolektivy z třetích ročníků si v jeho rámci mohou vyzkoušet založení a chod firmy se vším všudy.
V letošním školním roce se zapojilo dvanáct žáků ze třídy 3. A. A úspěšně. Splnili podmínky pro získání Osvědčení o rozvoji podnikatelských dovedností.
Rádi gratulujeme a přejeme mnoho úspěchů v dalším kole...

JOSEFČUKOVÁ PATŘÍ MEZI ANGLICKOU KRAJSKOU ELITU!

Šumperská SOŠ hostila krajské kolo soutěže v anglickém jazyce výhradně pro odborné školy a právě tam zamířilo duo našich studentek, aby se pokusilo vklínit mezi nejlepší cizojazyčné talenty kraje.
Všichni účastníci museli projít písemnou a ústní částí. V první dějství prošli poslechovým a lexikálním subtestem, ústní úkoly byly rozděleny na monolog k náhodně vybranému tématu a na jazykové situace ve dvojicích. Soutěžilo se ve dvou kategoriích, v každé celkem dvadvacet žáků.
Mezi staršími žáky OA Prostějov reprezentovala Adéla Bártová (3. A), kterou bohužel trochu překvapila lexikální část a při řešení ústní jazykové situace si nerozuměla se svým partnerem do dvojice. Celkově skončila na šestnáctém místě.
Naše mladší naděje Karolína Josefčuková (2. A) šla nebojácně do soutěže s pevným rozhodnutím dostat se co nejvýše. Její znalosti a předsevzetí ji vynesly až na konečnou pátou příčku. Top 5 přitom byla velice vyrovnaná. Na stupínek nejvyšší Karolína ztrácela pouhých pět bodů.
Gratulace a poděkování za úspěšnou reprezentaci našich barev patří oběma...

BESEDA: TŘEŤÁCI ZÍSKALI INFORMACE O PODNIKÁNÍ

Trocha historie živnostenského podnikání, několik důležitých rad spojených se založením vlastní firmy a několik zajímavých příkladů z podnikatelské praxe.
Takový byl obsah vzácné návštěvy na naší škole, přivítali jsme vedoucí Obecního živnostenského úřadu Ing. Bc. Antonie Orálková, MBA. Studenti třetího ročníku ročníku vypracovávají v rámci předmětu Daňová evidence podnikatelský záměr, tyto informace se jim tak budou hodit.

V "ROZPOČTI SI TO!" SE PROSADILA DĚVČATA Z OA PROSTĚJOV

Rozpočti si to! To není jen rada, jak nákladat s finančními prostředky, ale také název celorepublikové soutěže, která měla v pátek 18. března v Praze své velké finále. A právě tam se vydala i tříčlenná studentská výprava z OA Prostějov. Naši školu reprezentovaly Lucky Zapletalová a Douděrová, doplnila je Adéla Jenešová. V základní části se naše trio probojovalo mezi deset nejlepších týmů z celé České Republiky na skvělé páté místo. Obsahem byly úkoly týkající se sestavení domácího rozpočtu, možnosti investování peněz a řešení nedostatku peněžních prostředků. Za základní část jednotlivé týmy získaly peníze, které poté investovaly ve finálovém kole. Ve finálovém kole už děvčata na pomyslné stupně vítězů nepronikla.

NAŠI ŽÁCI ANI LETOS NECHYBĚLI NA SOUTĚŽI ZAV PŘEROV

Dne 17. března 2016 se žáci naší školy ve složení Josef Baroš (3. A), Lucie Douděrová a Lucie Růžičková (obě 3. B) zúčastnili soutěže v psaní na klávesnici PC “všemi deseti” – ZAV Přerov.

Svoje dovednosti  v psaní minutových a desetiminutových opisů s penalizací 10, 50 a 100 úhozů za chybu “poměřili” s ostatními 50 žáky  různých škol z celé České republiky. Nejlepšího výsledku dosáhl v soutěži opět Josef Baroš ze třídy 3. A. , který ve výsledném bodování desetiminutových opisů obsadil 21. místo.

V soutěži družstev se umístili naši žáci ze 17 zúčastněných škol na 11. místě.

STUDENTY POBAVIL JARMARK VĚDY A TECHNIKY

Promítání krátkých filmů, výroba tradičních i netradičních velikonočních ozdob a spoustu pokusů s vejci. Zkouška jak funguje světlo, jak se pěstují mandragory nebo třeba jak se budí včely. Výroba vlastního hologramu, zdobení kraslice pomocí LEGO robota, postavení katapultu a tak dále.
Velikonoční jarmak vědy a techniky, který pořádala olomoucká společnost "Věda a technika na dosah" v prostorách základní školy na prostějovském Husově náměstí nabídl našich studentům opravdu něco nevšedního.

OA PROSTĚJOV AKTIVNĚ PODPOŘILA SRDÍČKOVÝ DEN

Ani charitativní činnost rozhodně není Obchodní akademie Prostějov cizí. Rádi jsme tak pomohli i s úterním SRDÍČKOVÝM DNEM, a to nejen zakoupením nabízených magnetek se zvířátky a gumových náramků, ale i prodejem předmětů studenty druhého ročníku. "Moc Vám i studentům děkuji za pomoc, opravdu si toho velmi vážím,“ uvedla ředitelka pořádající ŽIVOT DĚTEM o.p.s. MgA. Maria Křepelková.
Rádo se stalo!

BESEDA: "DROGOVÁ KRIMINALITA A MY V ROCE 2016"

Beseda o nejčastěji zneužívaných omamných a psychotropních látkách, jejich vlivu na lidské zdraví a osudy, o kriminalitě spojené s ilegální výrobou a s prodejem drog a o základech trestní odpovědnosti. Takový byl čtvrteční program v prostějovském kinu Metro, na které nechyběly také první a druhé ročníky OA Prostějov.

Vedení tohoto setkání se ujala osoba z nejpovolanějších, a to Mjr. JUDr. Jaromír Badin, vedoucí rotidrogového oddělení na Krajském ředitelství policie hl. m. Prahy. nejzávažnější druhy této kriminality vyšetřuje už od roku 1990.

STÁTNÍ ZKOUŠKY Z GRAFICKÝCH DISCIPLÍN PŘÍMO U NÁS!

Máme skvělou zprávu pro všechny, kteří by se rádi stali majiteli státní zkoušky z grafických disciplín.
Vyhláška ministerstva školství, která vymezuje možnost složit státní zkoušku z psaní na klávesnici a zpracování textu na počítači, vstoupila v únoru 2016 konečně v platnost, a tak Vám OA Prostějov samozřejmě vyjde vstříc. 
Zájemci o složení zkoušky z řad současných studentů, absolventů i veřejnosti se mohou přihlásit prostřednictvím naší školy, a to do 20. dubna 2016 (pro jarní zkouškové období) u vyučující Ing. Jany Kirchhofové na email kirchhofova@oapv.cz. Minimální počet uchazečů pro konání SZ na naší škole je osm. Cena za SZ v základní verzi je 600 Kč.

A jaký je základní požadavek pro úspěšné složení této zkoušky?
Napsat desetiminutový opis rychlostí nejméně 200 čistých úhozů za minutu při přesnosti nejméně 99,50 % (za chybu se odečítá 10 úhozů) a podle dispozic vypracovat v časovém intervalu 90 minut obchodní dopis a tabulku, a to bez podstatné odchylky od dispozic a s maximálně dvěma hrubými chybami v každé z písemností. Hodnotí se přitom práce odevzdaná na papíře.
Veškeré informace naleznete na stránkách
http://www.nuv.cz/p/statni-tesnopisny-ustav/statni-zkousky


| Další strana...

 

Archív starých aktualit:

Archiv zpráv za rok 2015

Archív zpráv červenec až prosinec 2014

Archiv zpráv leden až červen 2014

Archiv zpráv červenec až prosinec 2013

Archiv zpráv leden až červen 2013

Archiv zpráv září až prosinec 2012

Archiv zpráv leden až srpen 2012

Archiv zpráv srpen až prosinec 2011

Archiv zpráv leden až červenec 2011

Archiv zpráv srpen až prosinec 2010

Archiv zpráv leden až červenec 2010

Archiv zpráv září až prosinec 2009