Aktuality


Zveme Vás na Den otevřených dveří, který se koná 15. 1. 2016!

Otevíráme dálkové čtyřleté studium!


Ekonomická soutěž pro uchazeče o studium - v rámci Dne otevřených dveří

SOUTĚŽ O TABLET

Nabídka DVPP

Pro učitele základních škol jsme připravili
nabídku DVPP z oblasti finanční gramotnosti

Nepřehlédněte soutěž o nejlépe hodnocený produkt OP VK!

 Talentová soutěž ZAV 2015 (výsledky a fotografie)

KULTURNĚ VZDĚLÁVACÍ POBYT VE VELKÉ BRITÁNII

Ve dnech 15.11. - 20.11. 2015 se 20 vybraných žáků školy vydalo na kulturně vzdělávací pobyt ve Velké Británii. Pobyt byl financován z grantu v rámci Výzvy MŠMT č. 56 - Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost. Součástí programu byla prohlídka kulturních památek a výuka v anglické jazykové škole. Žáci si měli možnost prohlédnout nejvýznamnější místa Londýna, Brightonu a Rochesteru. Měli možnost se také seznámit s životem Angličanů, protože byli ubytováni v anglických rodinách. Pobyt v nich zanechal vesměs pozitivní reakce.


Soňa, Barča, Klárka, Adéla:
"Líbily se nám rozchody, při kterých jsme Londýn objevovaly na vlastní pěst a mnohem lépe, než se skupinou. Ve škole jsme zažily nový styl výuky a líbilo by se nám, kdyby něco z toho bylo i v naší škole. Na rodinu jsme sice největší štěstí neměly, ale prozkoumávání Londýna nám pomohlo být více komunikativní a odvážnější. Škola nám pomohla přestat se stydět a rozmluvit se před třídou."

Petr, Lukáš, Marek:
"V Anglii jsme jeli Jaguárem XLF. Největší a nejlepší zážitek. Rádi bychom to opět zažili. Pobyt nás obohatil projížďkou Jaguárem a Audi. Nejhorším zážitkem byla a je jízda autobusem. Raději bychom si připlatili a letěli letadlem."

Veronika, Simona, Tereza, Chiara:
"První den v Londýně jsme navštívili známé londýnské památky a zajímavá místa. Večer nás čekalo ubytování v rodině, která byla velmi hodná. Londýnská škola nás obohatila o nové zkušenosti a ukázala nám, jaké je vyučování v jiných zemích. Celkově se nám v Londýně moc líbilo a těšíme se na další pobyt v zahraničí."

Karolína, Nikola:
"V Anglii se nám líbilo, moc jsme uvítaly naše ubytování u rodiny West. Pan Colin byl velice milý. Pokaždé si s námi povídal cestou autem směrem na místo srazu a zpět. Náš nejhorší zážitek byl trajekt, na kterém se nám udělalo nevolno, ale většina cesty byla autobusem. Jinak v Anglii jsme se učily a rády bychom ji znovu navštívily."

Áďa, Anet, Gabča, Kačka
"Měly jsme nejlepší rodinu. Lidi si s námi hodně povídali. Škola se nám líbila, byla to sranda. Dobré jídlo. Naučily jsme se více komunikovat v cizím jazyce."

Martin, Vojta, Honza:
"Osobně si myslíme, že výlet byl úspěšný. Někteří z nás poprvé viděli libry a proto byl první nákup v obchodě velkým dobrodružstvím. Mluvili jsme s rodilými anglickými mluvčími, což nás nutilo dorozumívat se anglicky. Viděli jsme mnoho významných anglických památek a míst a věříme, že nás tento výlet posune dál v našich dovednostech."

VÝPRAVA Z OA PROSTĚJOV ZAVÍTALA DO RAKOUSKA.

Poznání, ale i zábava. Takový byl pětidenní pobyt v Rakousku, který od 9. do 13. listopadu absolvovala mimo jiné i skupinka deseti studentek naší školy.
Díky finančním prostředkům z Operačního programu Vzdělání pro konkurenceschopnost měli žáci pobyt zcela zdarma.
V prvních dnech vedla "dámská jízda" z OA Prostějov rakouskou metropolí s nejvýznamnějšími historickými památkami, mimo jiné Schönbrunn, Belveder, dóm sv. Štěpána. Dvoudenní prohlídka Vídně byla zakončena večerní projížďkou na obřím kole v zábavním parku Prater. 
V dalších dnech pak \"účastníci zájezdu\" poznali příjemnou atmosféru Štýrského Hradce (Graz) a celý pobyt zakončili prohlídkou Solnohradu (Salzburg). Všechny velmi zaujala návštěva solných dolů v městečku Hallein.

"TIC TAC TOE TEAM" BOJOVAL MEZI KRAJSKOU ŠPIČKOU

PISQWORKY 2015 aneb nekonečná bitva "křížek versus kolečko" na čtverečkovaném poli pokračovala krajskými koly, z nichž už je jen jeden krůček do celorepublikové grandfinále.
Možnost bojovat ve středu 18. listopadu na olomoucké SŠ logistiky a chemie měla díky skvělému výkonu v nedávném oblastním setkání i kvinteto z OA Prostějov, tentokrát ve složení Radka Popelková, David Jurčík (oba 3. A), David Zatloukal (1. A), Klára Šimková (1. B) a Žaneta Danitová (3. B). Záda jim kryla v pozici náhradníka Lenka Zajíčková (3. A).
Společně se drželi velmi statečně, ale těžká konkurence krajské elity je už do další a poslední fáze PISQWOREK 2015 nepustila. Přesto si zaslouží poděkování za skvělé výkony ve školním, oblastním a právě také krajském kole.

OAPV MÁ BRONZOVÝ "DAŇOVÝ TÝM 2015"

Premiéra celostátního zápolení má výraznou prostějovskou stopu. Naši! Trio z Obchodní akademie Prostějov totiž vystoupalo na pomyslné stupně vítězů.
Minulý čtvrtek 12. listopadu se ve Znojmě uskutečnil první ročník soutěže tříčlenných družstev z oblasti daní „Daňový tým 2015“. Soutěž pořádala místní Soukromá vysoká škola ekonomická, a to v rámci mezinárodní vědecké konference Nové trendy 2015.
Obchodní akademii Prostějov reprezentoval tým ve složení Petr Menšík (4. A), Daniel Hloch a Jaroslav Šustr (oba 4. B). 
Soutěž měla tři části: 
1. Případová studie na Daň z příjmu fyzických osob – výpočet daňové povinnosti. 
2. Vědomostní kvíz s otázkami z pěti daňových okruhů. 
3. Finálový vědomostní kvíz pro pět nejlepších týmů z předchozích částí.

A pánové si vedli skvěle. Patří jim bronzová pozice, za což jim patří velká gratulace!

PISQWORKY: OAPV POSTUPUJE DO KRAJSKÉHO FINÁLE!

Vstup do oblastních bitev "kolečko versus křížek" byl pro ně možná trochu krokem do neznáma, ale došlápli pevně. Co víc, hned se v konkurenci nejlepších týmu Prostějovska rozběhli směrem k pomyslným stupňům vítězů.
Kvinteto studentů naší školy dnes strávilo dopoledne v aule prostějovského Gymnázia Jiřího Wolkera. Právě tam se potkali nejlepší hráči jednotlivých školních kol PISQWOREK 2015.

Tým výstižně nazvaný \"TIC TAC TOE TEAM\" ve složení David Jurčík (3.A), David Zatloukal (1. A), Klára Šimková (1. B), Žaneta Danitová (3. B) pod vedením hrajícího kapitána Martina Kaprála (3. A) rychle ztratil ostych ze své ostré premiéry a brzy si u soupeřů vysloužil respekt. V šestičlenné základní skupině si totiž připsal čtyři výhry a jen jedinou porážku.

V následném play-off dokázal v poklidu zvládnout čtvrtfinále a v dramatickém souboji, který rozhodl až rozstřel a nervy ze železa Martina Kaprála, také semifinále.
Finále proti nejlepší domácí pětici pak byl odvetou za porážku ve skupině, ale ta se už těsně nepovedla.
Přesto se jmenované družstvo OAPV vybičovalo k maximálnímu výkonu, který ho vynesl na druhé místo a také do krajského finále v Olomouci. To je na programu příští středu 18. 11. 2015.

ZAV Olomouc

Dne 5. a 6. listopadu 2015 se žáci naší školy ve složení Josef Baroš ( 3. A), Lucie Douděrová, Lucie Růžičková, Barbora Volná (všechny 3. B) a Tereza Pavlíková (2. B) zúčastnili soutěže v psaní na klávesnici PC “všemi deseti” – ZAV Olomouc.

Ve dvou dnech soutěžili v minutových a desetiminutových opisech s penalizací 10, 50 a 100 úhozů za chybu. Nejlepšího výsledku dosáhl v soutěži Josef Baroš ze třídy 3. A. V bodovaném čtvrtečním tréninku se umístil na 19. místě s výkonem 370,1 čistých úhozů za minutu a v páteční soutěži ve výsledném bodování desetiminutových opisů pak obsadil v konkurenci 68 soutěžících nejen z České republiky, ale také z Maďarska a Polska, 31. místo. Žákyně Lucie Růžičková, i když neobsadila přední místo v počtu dosažených úhozů, byla vyhodnocena jako nejpřesnější písařka, protože v opisu s penalizací 10 se jako jediná ze všech soutěžících nedopustila ani jedné chyby.

V soutěži družstev se umístili naši žáci z 23 zúčastněných škol na 10. místě.


OAPV V LOGICKÉ OLYMPIÁDĚ MEZI KRAJSKOU ELITOU

Postupové místo získali hned čtyři, do bitvy se pustili dva studenti. Naše škola může považovat svoji letošní účast v Logické olympiádě organizované společností MENSA ČR za velmi úspěšnou. Ze základního kola se mezi krajskou padesátku nejlepších středoškoláků dostali hned čtyři z OAPV.

A právě dnes se konalo \"poměřování mozkových závitů\" špičky celého Olomouckého kraje. Z rodinných
a zdravotních důvodů nakonec do prostějovského Národního domu dorazili \"jen\" Radka Popelková (3. A)
a Šimon Bureš (1. A). 

KANTOŘI ABSOLVOVALI TEAMBUILDING

Studenti OA Prostějov sice zůstali v pondělí a v úterý doma, jejich učitelé ale nikoli. Čekal je dvoudenní teambuilding ve Hvozdu pod vedením zkušeného lektora Koučink Akademie Libchavy Mgr. Radka Plíhala...Foto na školním FB.

Přednáška na Finančním úřadě

V pátek 23. října se pro žáky 3. A uskutečnila přednáška na Finančním úřadě v Prostějově. Ředitel sekce územního pracoviště Prostějov Ing. Pavel Michalec, MBA žáky seznámil se soustavou daní, podrobně vysvětlil  činnost finančního úřadu, průběh daňového řízení, práva a povinnosti daňových subjektů při daňovém řízení, včetně konkrétních příkladů z praxe.

LOGICKÁ OLYMPIÁDA: ČTYŘI POSTUPUJÍCÍ

Soutěž pořádaná Mensou České republiky založená na logických úlohách, jejichž řešení vyžaduje samostatný a kreativní přístup. Logická olympiáda má za sebou letošní školní kola. A hned čtyři studenti naší školy se objeví i mezi elitou Olomouckého kraje.

Nejlepším řešitelem na OA Prostějov se ukázal být Šimon Bureš z 1. A. O druhé místo se dělí Tereza Nováková, Radka Popelková (obě 3. A) a Lucie Zapletalová (3. B).
Toto kvarteto si tak zajistilo místo krajského semifinalisty. Gratulujeme


| Další strana...

 

Archív starých aktualit:

Archív zpráv červenec až prosinec 2014
Archiv zpráv leden až červen 2014
Archiv zpráv červenec až prosinec 2013
Archiv zpráv leden až červen 2013
Archiv zpráv září až prosinec 2012
Archiv zpráv leden až srpen 2012
Archiv zpráv srpen až prosinec 2011
Archiv zpráv leden až červenec 2011
Archiv zpráv srpen až prosinec 2010
Archiv zpráv leden až červenec 2010
Archiv zpráv září až prosinec 2009