Aktuality

 

Podle § 60 odst. 3 a 4 školského zákona ředitelka školy vyhlašuje
kritéria přijímacího řízení.

Ve školním roce 2015/2016 otevíráme 2 třídy denního studia.

Nabídka DVPP

Pro učitele základních škol jsme připravili
nabídku DVPP z oblasti finanční gramotnosti

 

Krajské kolo anglické olympády středních odborných škol

Dne 9. 4. 2015 proběhlo na Střední odborné škole v Šumperku krajské kolo anglické olympiády středních odborných škol. Žáci soutěžili celkem ve třech částech ve dvou věkových kategoriích. Předvedli své znalosti v didaktickém testu, v ústním monologu a v ústním dialogu. Mezi jednotlivými částmi měli dostatečnou přestávku. Po skončení soutěže byli vyhlášeni 3 nejlepší z každé kategorie. Naší žákyni Kláře Pospíšilové patří 19. místo z 25 soutěžících v kategorii II, Karolína Josefčuková vybojovala 8. místo z 22 soutěžících v kategorii I.

Organizace výuky 13. - 15. 4. 2015

Beseda s Mgr. Veronikou Melzerovou z Úřadu práce v Prostějově.

Dne 10. 4. 2015 se žáci čtvrtého ročníku zúčastnili besedy s Mgr. Veronikou Melzerovou z Úřadu práce v Prostějově. V poutavé prezentaci paní Melzerová seznámila žáky s možnostmi, co dělat po absolvování studia na střední škole, jak si vybrat vysokou školu, jak zahájit podnikatelskou činnost nebo jak získat zkušenosti v zahraničí jako au-pair. Dále detailně popsala postup při hledání zaměstnání od sepsání potřebných dokumentů až po výběrové řízení s názornými video ukázkami, které pak s žáky analyzovala. Dále žáky seznámila s trhem práce v regionu, reálnými výdělky v různých profesích a službami Úřadu práce. Během přednášky několikrát zdůraznila potřebu znalostí cizích jazyků a výpočetní techniky a perfektní češtiny při zpracování žádosti o zaměstnání.

13. 4. 2015 - Hra o poklad Hloučely - projektový den

Informace k projektovému dni!

Přednáška 4. ročníků - Právo

Maturanti 9. 4. 2015 dostali jedinečnou možnost setkání s advokátkou JUDr. Danou Cetkovskou a mohli se tak dozvědět o právu z trochu jiného pohledu. Řeč byla o právním řešení situací, do kterých se v moderní době běžně dostává každý z nás.

Krajské finále v grafických disciplínách

24. března 2015 se vítězové školního kola zúčastnili krajského finále v grafických disciplínách. V soutěži desetiminutový opis z papírové předlohy s penalizací 50 obsadil Daniel Hloch 4. místo, Josef Baroš 9. místo a Marie Domesová 11. místo. V korektuře textu obsadil Daniel Hloch 5. místo a Marie Domesová 10. místo. Ve wordprocessingu skončila Lucie Růžičková na 11. místě a Dagmar Dvorská na 12. místě.

Nabídka DVPP

Pro učitele základních škol jsme připravili
nabídku DVPP z oblasti finanční gramotnosti

Beseda o živnostenském podnikání

Ve dnech 9. a 13. března 2015 naši školu navštívila vedoucí OŽÚ Ing. Bc. Antonie Orálková, která žáky 3. ročníků seznámila s historií živnostenského podnikání, poradila jim, co mají dělat, pokud by chtěli založit vlastní firmu a uvedla několik zajímavých příkladů z podnikatelské praxe. Žáci v rámci předmětu IEP vypracovávají podnikatelský záměr, ve kterém získané informace jistě využijí.

Okresní kolo olympiády v anglickém jazyce

19. února 2015 proběhlo na škole GJW okresní kolo olympiády v anglickém jazyce, která se skládala z písemné a ústní části. V těžké konkurenci 15-ti nejlepších žáků z gymnázií a středních odborných škol okresu Prostějov naše žákyně Marie Domesová (3.B) vybojovala 9. místo a Karolína Josefčuková (1.A) 12. místo. Obě naše žákyně předvedly výborné výkony v písemné části, v ústní části je však před čtyřčlennou komisí zaskočila tréma. Děkujeme jim za účast a věříme, že výsledky je budou motivovat k dalšímu studiu.

Zpráva z okresního kola Olympiády v českém jazyce

Dne 6. února 2015 se konalo okresní kolo Olympiády v českém jazyce. Za naši školu se účastnili žáci – Adam Melicher za třídy 3.A a Tereza Krčová ze třídy 4.B. Z celkového počtu 12 žáků ze všech středních škol Prostějovska se Adam Melicher umístil na 5. místě a současně je i druhým náhradníkem do krajského kola, T. Krčová se umístila na 7. - 8. místě. Oběma žákům blahopřejeme a děkujeme za reprezentaci školy.


| Další strana...


Archív starých aktualit:

Archiv zpráv leden až červen 2014
Archiv zpráv červenec až prosinec 2013
Archiv zpráv leden až červen 2013
Archiv zpráv září až prosinec 2012
Archiv zpráv leden až srpen 2012
Archiv zpráv srpen až prosinec 2011
Archiv zpráv leden až červenec 2011
Archiv zpráv srpen až prosinec 2010
Archiv zpráv leden až červenec 2010
Archiv zpráv září až prosinec 2009