Aktuality


Adaptační kurz prvních ročníků!

Nabídka DVPP

Pro učitele základních škol jsme připravili
nabídku DVPP z oblasti finanční gramotnosti

 

Sonnenberg 2015

BOMBA! SEN! Tak by se dal charakterizovat studijní pobyt v Německu, který jsme spolu se žáky CMG absolvovali
v posledním týdnu školního roku.
Vyjeli jsme autobusem 20.6.2015 v 7.00. Studijní seminář se konal v dovolenkovém a školícím centru Sonnenberg, poblíž malebné vesničky St. Andreasberg, uprostřed národního parku Harz. Do cíle jsme dorazili v 17.45, tak akorát na večeři. Mimochodem jídlo tam bylo přímo luxusní, řešené formou švédského stolu, kdy jsme si mohli vybrat z bohaté nabídky různých zeleninových salátů, sýrů a salámů. Po večeři jsme hned šli na úvodní seminář, na kterém jsme se seznámili s dalšími účastníky školení, žáky z německého gymnázia v Brémách.
Celý seminář byl veden v anglickém jazyce, ale mohli jsme si procvičit i němčinu. Také jsme Němce naučili důležité české fráze a slovní spojení. Hlavní téma semináře bylo ekologické - o čistých energiích, o významu recyklace
a ochraně životního prostředí. Veškeré aktivity byly vedeny formou hry, zábavné byly hlavně úvodní hry.
Na semináři jsme se učili nejen o ekologii, ale hlavně o tom, jak se dorozumět, jak vyjádřit svůj názor, jak se prosadit. Učili jsme se toleranci jeden ke druhému a také zodpovědnosti za úkoly, které jsme dostali. Učili jsem se také kreativnosti, kterou, jak jsme zjistili, potřebujeme hodně dopilovat, protože Němci byli kreativnější a vůbec byli celkově asertivnější.
Součástí semináře byla také exkurze do místních těžebních dolů, prohlédli jsme si zajímavé muzeum, které přiblížilo život horníků. Takový typ muzea jsme ještě neviděli. Vyjeli jsme také za historií a nákupy do nejbližšího většího města Goslaru.
Závěr semináře byl v naší režii. Připravili jsme párty plnou hudby a tance a ukázali jsme, že při zábavě jsme kreativní dost, protože ono to sice zní jednoduše, ale připravit večírek pro asi 50 lidí není vůbec jednoduché. Museli jsme se rozdělit do týmů a každý připravil určitou část večírku.
Domů jsme se dostali 26.6.2015 ve večerních hodinách s bohatými vzpomínkami a kontakty na naše nové německé kamarády. Byl to super konec školního roku.

Školní rok končí, Zlatého Merkura obhájila 2. A

Desetiměsíční školní maratón s letopočty 2014 a 2015 je právě dnes u konce. Tak jako jinde i u nás dnes obdrželi studenti vysvědčení a vydali se vstříc prázdninám a létu. Oblíbenou tradicí OA Prostějov je udělování titulu ZLATÝ MERKUR nejlepší třídě. Tohle ocenění obhájila třída 2. A, která si tak pochutnala na dortu už počtvrté za sebou. Foto!
Poděkování a přání krásného léta ale patří všem...

Procházka školou, sedmdesát let po maturitě!

Obchodní akademii měli jen pro sebe. Studenti z roku 1945

JUNIOR ACHIEVEMENT

    Obchodní akademie v Prostějově se zúčastnila projektu pod názvem JUNIOR ACHIEVEMENT. Přihlásili se studenti třetího ročníku a založili vlastní studentskou společnost. Podstatou projektu je pracovat tak, jako by se jednalo o skutečnou společnost spojenou s povinnostmi a starostmi, které z ní vyplývají. Studentům je tak umožněno si vyzkoušet, jak vypadá provoz podnikání v realitě. Žáci tak převádí své teoretické znalosti
a zkušenosti do praxe a poznají, jak firma funguje od založení až po její likvidaci.

   Dne 9. října 2014 se konal ve Zlíně v Baťově vile Manažerský trénink prezidentů STUCO (Studentská společnost). Této události se účastnili prezidenti nově založených společností. Zde získali potřebné podklady k založení nové firmy a naši studenti tak mohli dne 11. listopadu 2014 založit vlastní společnost, kterou pojmenovali ČOKONUT. Zabývali se výrobou a prodejem různých cukrovinek a sladkostí, sídlo společnosti bylo v obci Smržice.

    Práce ve společnosti, ale i starost o úřední stránku podnikání, o její ekonomické fungování, uvedení na trh
a získání zákazníků přineslo studentům neocenitelné zkušenosti. Celý projekt byl úzce spojen se školní výukou, bylo tedy možné případné problémy, úspěchy či neúspěchy okamžitě konzultovat s vyučujícími případně i se spolužáky. Obohaceni o znalosti a zkušenosti však nebyli jen studenti, ale i učitelům přinesla tato činnost mnoho nových poznatků v oblasti tvořivé práce se žáky.

    Po několika měsících, kdy společnost měla příležitost ukázat, jak funguje, proběhlo testování žáků – podnikatelů. Studenti v květnu 2015 získali Osvědčení o rozvoji podnikatelských dovedností Sebehodnocení, podle tohoto osvědčení: úspěšně absolvovali praktický vzdělávací program JA Firma a získali následující dovednosti: kreativita, schopnost práce v týmu, sebedůvěra, proaktivita, smysl pro zodpovědnost, vytrvalost
a znalost pracovního prostředí
. Následovalo závěrečné zkoušení a to se konalo dne 16. června 2015 v prostorách Pedagogické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Za naši školu byli testování tito žáci: Lukáš Pospíšil, Petr Menšík, Adam Ďurč, Aleš Preclík, Renata Fialová a Gabriela Bořilová. Cílem zkoušení bylo získat Certifikát ESP (Entrepreneurial Skills Pass), jenž je vstupenkou do programu Junior Achievement. Přesto, že se všichni studenti ze všech sil snažili, na potřebných 70 % k úspěšnému složení testu, dosáhlo jen několik z nich. Mezinárodní certifikát získali tři žáci: Renata Fialová, Gabriela Bořilová a Petr Menšík. Studentům k úspěchu gratulujeme a doufáme, že minimálně takto úspěšní budou i v reálném podnikáni.

Vodáci z OAPV sjížděli Vltavu!

Poslední květnový týden patřil na naší škole kromě maturit také sportovně turistickému kurzu. Druháci strávili celých pět dní na Vltavě. A takhle to vypadalo...

Beseda s europoslancem

Naše obchodní akademie 4. 6. 2015 přivítala opravdu vzácného hosta. Přednášku a debatu o Evropské unii určenou pro studenty třetích ročníků vedl europoslanec a předseda Strany svobodných občanů Ing. Petr Mach, Ph. D. Fotky z besedy na našem FB.

Metody a formy vyučování

"Metody a formy vyučování". Hlavní bod pondělního programu učitelů OA Prostějov tvořila další vzdělávací akce, přičemž tentokrát měla zaměření na možnosti a efektivitu skupinové práce studentů.

"Co nás ve škole neučili...a pro život potřebujeme"

"Co nás ve škole neučili...a pro život potřebujeme". Tak zněl název pondělní vzdělávací akce pro učitele naší školy. Šlo přitom o netradiční a hlavně efektivní metody a formy práce při vyučování. Foto z akce ve fotogalerii. 

STK 2015 - VODÁK

Prohlášení o bezinfekčnosti

Informace pro žáky a rodiče

Majáles 2015

Prostranství u prostějovských lázní se ve čtvrtek 7. 5. 2015 v pravé poledne zaplnilo stovkami studentů, kteří
v převlecích a maskách oslavili Majáles. Na programu byl společný pochod městem a pestrá zábava v jeho cíli u zámku. Naše škola nemohla pochopitelně chybět. Foto sledujte na našem FB!


| Další strana...

 

Archív starých aktualit:

Archív zpráv červenec až prosinec 2014
Archiv zpráv leden až červen 2014
Archiv zpráv červenec až prosinec 2013
Archiv zpráv leden až červen 2013
Archiv zpráv září až prosinec 2012
Archiv zpráv leden až srpen 2012
Archiv zpráv srpen až prosinec 2011
Archiv zpráv leden až červenec 2011
Archiv zpráv srpen až prosinec 2010
Archiv zpráv leden až červenec 2010
Archiv zpráv září až prosinec 2009