Aktuality


NABÍZÍME VÝUKU TĚCHTO JAZYKŮ:

anglický, německý, španělský, ruský a francouzský

PROCHÁZKA ŠKOLOU

       DNY OTEVŘENÝCH DVEŘÍ:       čtvrtek 20. 10. 2016,   8:00 - 14:00

                                                             středa 16. 11. 2016,   8:00 - 17:00

                                                             středa 7. 12. 2016,   8:00 - 14:00

                                                             pátek 13. 1. 2017,   8:30 - 16:30

 ___________________________________________________________________

                                

ŠKOLNÍ "PIŠQWORKY" PŘINESLY BITVY NOVÁČKŮ A ZKUŠENOSTÍ

Populární bitva "křížek versus kolečko" přilákala do jedné z učeben OA Prostějov ve čtvrtek 20. října 2016 celkem jedenáct příznivců piškvorek. Kdysi tajná studentská kratochvíle pod školní lavicí je dnes oficiální soutěží s mnoha regionálními i celostátními koly.
To školní přineslo u nás velmi zajímavý střet harcovníků ze 4. A proti nováčkům z prvního ročníku doplněným o dvojici slečen z druhého ročníku.
Nejprve se hrál týmový zápas, v němž jednoznačně dominovala zkušenost "čtvrťáků", výsledné skóre znělo 16:4. Turnaj jednotlivců už ale byl v tomto ohledu naprosto vyrovnaný.
Po základních skupinách se hrálo vyřazovacím způsobem a až do finále se dostal MARTIN KAPRÁL (4. A) a Marie Pflegerová (1. B). Z triumfu se nakonec radoval prvně jmenovaný. Třetí příčka připadla Radce Popelkové (4. A), která v rozhodujícím boji přehrála Lukáše Kalába (1. A).

Návštěva podzimní Prahy

Ve dnech 12. – 14. října navštívila třída 4. B hlavní město. Exkurzi jsme zahájili prohlídkou historického centra města. Prošli jsme Staré město, Královskou cestou přes Karlův most na Pražský hrad. Druhý den jsme zavítali na Vyšehrad, Slavín a navštívili Staroměstskou radnici. Součástí byla prohlídka orloje, reprezentativních sálů a historického podzemí. Vrcholným kulturním zážitkem toho dne bylo divadelní představení Romeo a Julie v Divadle na Vinohradech. Poslední den jsme věnovali návštěvě Poslanecké sněmovny, jehož součástí byl odborný výklad o parlamentním systému České republiky. I přes nepříliš vlídné počasí byla tato návštěva nezapomenutelným zážitkem.

Workshop Zlín

Ve čtvrtek 13. října 2016 proběhl ve Zlíně workshop určený pro vyučující a prezidenty  JA firem zapojených do programu Junior Achievement v letošním roce. Cílem workshopu bylo pomoci studentům identifikovat se a sžít s rolí leadera. Holky si osvojily   jak úspěšně řídit firmu, jak se stát výborným manažerem, jaké by měl mít leader vlastnosti nebo jak poznat a využít své silné stránky. 

Letošní studentská firma OA Prostějov  se jmenuje Sweet and Salty a hodlá podnikat v oblasti občerstvení. V jejím čele stojí Kristýna Gáborová a Chiara Concolino, každá šéfuje jedné divizi.  Studentská firma otevírá třeťákům obzory podnikání, které mohou v rámci školy vyzkoušet s minimálním rizikem na vlastní kůži. 

PRVÁCI V MUZEU PROBÁDALI POSTUPY ARCHEOLOGIE

Jak vlastně archeologové pracují? Co dělat s případným nálezem? Co všechno lze při této práci či zálibě použít a využít?
To jsou otázky, na které po středeční přednášce s praktickými ukázkami už znají odpovědi nováčci OA Prostějov z třídy 1. A.
Návštěva muzea v Prostějově se totiž nesla v duchu archeologie. Studenti poznali, k čemu nám slouží archeologie letecká, co vše vůbec hledač pokladů potřebuje. Následoval exkurz do období pravěku až po kelty. Studenti si na vlastní kůži vyzkoušeli, jak je ostrý oštěpek ze starší doby kamenné.

FOND SIDUS: STUDENTI NAŠÍ ŠKOLY POMÁHAJÍ DĚTEM

Obchodní akademii Prostějov, jejím pedagogickým i provozním pracovníkům a samozřejmě také samotným studentům nejsou cizí také charitativní akce.
Jedna taková, pořádaná známým FONDEM SIDUS, proběhla na naší škole ve středu 5. října. Šlo o zakoupení slušivých náramků a každý tak mohl pomoci prostřednictvím jmenované organizace mnoha dětským pacientům, kterým nebylo bohužel do vínku dáno plnohodnotné zdraví.
Děkujeme všem, kteří se jakkoli zapojili...

Ekotým 2016

Ve čtvrtek 29. září 2016 proběhlo na Obchodní akademii v Olomouci krajské kolo EKOTÝM 2016. Soutěže se zúčastnili žáci čtvrtých ročníků ekonomicky zaměřených středních škol z Olomouckého kraje.

Žáci soutěžili v tříčlenných týmech ve dvou disciplínách:

  • vědomostní multidisciplinární test šedesáti otázek z oblasti ekonomiky, účetnictví, daňové problematiky, financování, informačních technologií
  • prezentace na téma „Ekonomické důsledky terorismu“. Jednotlivé týmy se na prezentaci připravovaly 30 minut bez využití jakýchkoliv pomůcek a podpůrných prostředků. Prezentaci hodnotila tříčlenná komise.

Tým Obchodní akademie Prostějov - ve složení Alena Orálková (4. A), Radka Popelková (4. A) a Lenka Zajíčková (4. A) obsadil 4. místo.

MATURITNÍ TŘÍDA PROŽILA TŘÍDENNÍ EXKURZI V PRAZE

V hlavě už mají maturitní zkoušky, do jejich centra zájmu se vkrádá i blížící se „stužkovací" ples. Ale svůj nejdůležitější školní rok odstartovali studenti 4. A třídenní misí s cílem prozkoumat krásy hlavního města naší vlasti.
Matička Praha přivítala celkem třicetičlennou výpravu v termínu 7. - 9. září 2016. Program byl nabitý, jeho součástí byla například komentovaná prohlídka Pražského hradu, také návštěva kompletních prostor Kanceláře prezidenta republiky, prozkoumání známého Petřína včetně rozhledny a zrcadlového bludiště či procházka s odborným výkladem centrem Prahy se všemi hlavními pamětihodnostmi a zajímavostmi. Cílem našich studentů bylo i Muzeum Karlova mostu, hodinová plavba po Vltavě, probádání pražského židovského ghetta a přilehlých synagog.
Chybět nemohl ani kulturní zážitek v podobě návštěvy Národního divadla v rámci představení činohry podle předlohy Williama Shakespeara „Sen čarovné noci" a vše zakončila mimořádná exkurze v České národní bance.

PODĚKOVÁNÍ ZA CHARITATIVNÍ AKCI NÁS ZAHŘÁLO U SRDCE

Sbírková akce Ligy proti rakovině Praha s názvem „Český den proti rakovině 2016". Další z řady charitativních aktivit, u které jsme nemohli chybět. V polovině května tohoto roku zástupci studentů naší školy nabízeli veřejnosti tradiční žluté květinky a přispěli tak nemalou částkou na dobrou věc.
V těchto dnech přišlo OA Prostějov oficiální poděkování od pořadatelů sbírky. „Přijměte prosím naše poděkování za podporu sbírkové akce a už teď se těšíme na další dobrou spolupráci při příštím ročníku Českého dne proti rakovině ve středu 10. května 2017," vyjádřila se za organizátory Jana Mauleová.

Can you speak Business English?

Ve středu 21.9.2016 se na Obchodní akademii a SJZ v Přerově konal 2. ročník soutěže "Can you speak Business English?", která je zaměřena na obchodní angličtinu. Naši školu reprezentovaly Lucie Douděrová (4.B), Valerie Špicová (4.B) a Barbora Volná (4.B), které svým výkonem vynesly naši školu na 4. místo z celkem 9 soutěžících středních škol z Olomouckého kraje. Za reprezentaci školy děvčatům děkujeme.

Školní rok zahájen sportovní akcí

Studenti druhých ročníků Obchodní akademie Prostějov se pár dnů po zahájení nového školního roku vydali za pohybem a zábavou do kempu v Baldovci. Dvoudenní pobyt jim připomněl prázdniny nejen tropickými teplotami, ale i programem se sportovním vyžitím. První den jsme se podívali na Holštejn, což je zřícenina hradu s lidomornou jen pár kilometrů od Baldovce. Námahu z cesty zmírnila zastávka na oběd v místním pohostinství. Odpoledne na nás čekala lanová dráha, horolezecká věž či paintball. Komu se nechtělo zapojit se do těchto aktivit, mohl si vyjít na procházku či zahrát plážový volejbal. Pro otužilce byl připraven bazén, v němž však teplota vody nedosahovala příliš vysoko. Po večeři jsme připravili táborák a společně se pokoušeli vzpomenout na texty táborových písní. Následující den jsme vyrazili do Sloupu. Vedro bylo opět úmorné a cesta trvala dlouho, ale ochlazení na nás čekalo při prohlídce jeskyní. Zajímavý výklad a krásné krápníky všechny okouzlily. Po návratu do kempu už čekal autobus a příjemně unavené vrátil všechny do školní reality. Nezbývá než doufat, že se nám opět brzy naskytne příležitost vyrazit za sportem a poznáním.


| Další strana...
Tyto stránky využívají soubory cookie.